Kripto alış verişine büyük tuzaklar

Cryptos. Niye ya? Çoğu, yatırım yaptıklarını bilmiyor ve kalabalığı dinlemeyi tercih ediyor. O zaman ne olacak? Fiyatlar bir kez satın aldıktan sonra düşüyor. Bir kredi almak veya hayatınızın tüm tasarruflarını kullanmak, özellikle de teknoloji ve madeni para ile ilgili önkoşul bilgilerini bilmiyorsanız, çok riskli olabilir. Haberdar olmak. Doğru kişilere sorun. Yutturmaca vagonuna atlamadan önce kendinize bilgi verin. Bu, riskinizi önemli ölçüde azaltır ve en önemlisi, teknolojinin uzun vadeli temellerine yatırım yapmanızı önerir.

Kripto piyasasında çok para kazanma fırsatınız var ve yatırım yapmadan önce doğru bilgiyi edinmek için sabırlı ve bilgili olmalısınız. Mevcut hype temelinde yatırım yapan kişi olma. Önce araştırmanızı yapın. Eğer çok karmaşıksa, cevap arayın. Kriptokrasi topluluğu, şeyleri basitleştiren ve size yol boyunca yardımcı olabilecek müthiş bireylerle doludur.

Durum Tespiti Önemi
Mutlaka sahip olmanız gereken en temel becerilerden biri sağlam temellere dayanan kripto para birimlerini belirleme becerisidir. Yüzlerce sikke vardır ve çoğunluğun madalyonun temellerini gözden kaçırma ve yutturmaca üzerine kurulu yatırım kararları verme eğilimi vardır. Birçoğu, yatırım yaptıkları madalyonların mekanizmasını anlamadığı için bu özellikle çok yaygındır. Sinirli kalabalıkları izlemek eğilimindedirler. (Daha fazla bilgi: Kriptokratların Dünyasında Temel Analiz Rehberleri).

Hype İyi mi?
Doğru, yutturmaca üzerine para yükleyen bir sürü para kazanabilirsiniz, ancak gerçek bir geri dönüş potansiyeli var ve yanabilirsiniz. Cryptos ile para kazanmak için çok sayıda fırsat var ve olacak, sabrediyorsunuz. Tamamen anlamadığımız bir şeyin yutturmaca altına girmesi kolaydır. (Ayrıca şunu okuyun: Ortak Kripto Terimler Rehberi)

Kendinizi korumanın en iyi yolu, bilinçli bir yatırım kararı vermek için gerekli bilgi ve beceriye sahip olmaktır. Temel ilkelere yatırım yapmak sizi uzun vadede kurar ve en önemlisi kararınızı kendi analiz ve duruşunuza dayanarak yaptığınızdan zihin kolaylığı sağlar.

Mümkün olduğunca çok soru sorun ve yatırım yapmadan önce cevapları bulmaya çalışın. Bu gibi sorular şunları içerebilir:

Para hangi sorunu çözer?
Para için herhangi bir yarar var mı?
Geliştiriciler ekibinin kimlik bilgileri nelerdir?
Uzayda rakipleri var mı? Ve öyleyse, değerlemelerini karşılaştırın
Ayrıca, yatırım yapmamanız gereken nedenleri araştırmak harika bir fikirdir. Belli bir kripto ile ilişkili birkaç kırmızı bayrak olabilir. Çeşitli kaynaklardan sorular sormaya ve bulmaya devam edin. Reddit iyi bir bilgi kaynağıdır. Dikkatinizi yerine getirdiğinizde, paranızın karşılığını alıp almayacağını bilerek huzur bulursunuz.

Güvende ol, doğru bilgiyle kendinizi koruyun. Master The Crypto başlamak için harika bir yer. Ayrıca, kripto para birimlerinin karmaşıklığını anlamanıza ve yatırım yapmaya başlamanıza yardımcı olacak çeşitli kapsamlı kaynaklara göz atabilirsiniz. Başlayabileceğiniz bazı kaynaklar şunlardır:

Kriptokrasi Temel Analizi Kılavuzu
ICO Yatırımına Başlayacak Kılavuzu: ICO’ya Nasıl Katılım Edilir
Kripto Kılavuzu 101: En İyi Kripto Değişimi Değişimini Seçme
Cryptocurrency Cüzdan Rehberi: Neden Cüzdan’a ihtiyacınız var?
Cryptocurrency Cüzdan Rehberi: Bir MyEtherWallet (MEW) açma
Kripto ICO’ya Karşı Hisse Senedi IPO: Farkı Nedir?
Şifreleme Güvenliği Kılavuzu: 2FA’yı Etkinleştirme
Gizlilik Para Sikayetleriyle İlgili Rehber: Gizli Kripto Paritelerinin Karşılaştırılması
Aldatmacanın Paralarını Belirleme Rehberi
Yeni ve devrim niteliğindeki bir teknolojiye girmek, aynı zamanda heyecan verici ancak yıldırıcı olabilir. Gerçek riskler ve tehlikelerden haberdar olduğumuz halde parasal para yatırımlarına çok para kazandığınız umuyoruz. Yolculuğunuzda size yardımcı olacak daha fazla içerik ve kaynak yaratmaya devam edeceğiz. İyi eğlen ve güvende ol!

Kaynak: MasterTheCrypto

Share: