Madencilik hakkında bilmeniz gereken her şey

kriptokoinleri yerleştirmek, erken benimseyenlere ödül veren bir silah yarışmasıdır. 2018 yılının başında piyasaya sürülen ilk merkezi olmayan şifreleme yüzdesi olan Bitcoin bozdurma duymuş olabilirsiniz. Bununla birlikte, benzer dijital para birimleri, Bitcoin’den Bitcoin Cash adlı bir spin-off da dahil olmak üzere o zamandan bu yana dünya pazarına sızdı. Temelleri doğru bir şekilde öğrenmek için vakit ayırırsan cryptocurrency acele edebilirsin.

Hangi Alt-Madeni Paraları Madencili Olmalıdır?
Bitcoins’i 2009’da yeniden işletmeye başlamış olsaydın, şu ana kadar binlerce dolar kazanmış olabilirdin. Aynı zamanda, para kaybetmenin birçok yolu var. Bitcoins küçük bir ölçekte çalışan madencilerin başlaması için iyi bir seçim değildir. Sürecin katıksız matematiksel zorluğundan bahsetmemek için mevcut ön yatırım ve bakım maliyetleri, onu tüketici seviyesi donanım için karlı hale getirmiyor. Bitcoin bozdur madenciliği yalnızca büyük ölçekli operasyonlar için ayrılmıştır.

İkinci bir kazanç olarak hayır, kriptokoin madenciliği en çok para kazanmanın güvenilir bir yolu değildir Madencilik kriptokonlarından elde edilen kâr, birisi ön planda 3000- 5000 $ yatırım yapmaya istekli olduğunda önem kazanır. potansiyel olarak günde 50 $ veya daha fazla kazanabilirsiniz. ”

Kriptokoin Madenciliği Nasıl Çalışır?
Madencilik ‘scrypt’ sikkeler, yani Litecoins, Dogecoins veya Feathercoins üzerinde duralım. Madenciliğin tüm odak noktası üç şey gerçekleştirmektir:

Para ağına muhasebe hizmetleri sağlayın. Madencilik, aslında ‘işlemlerin doğrulanması’ olarak adlandırılan 24 saat bilgisayar muhasebesidir.
Her iki günde bir para birimi toplayarak muhasebe hizmetleriniz için küçük bir ödül verin.
Elektrik ve donanım da dahil olmak üzere Btc bozdurma kişisel maliyetlerinizi aşağıya çekin.
Bir hobi girişimiyiz, evet, kriptokoin madenciliği günde bir ya da iki dolarlık küçük bir gelir getirebilir. Özellikle, yukarıda bahsedilen dijital para birimleri normal insanlar tarafından erişilebilir durumda ve bir kişi yaklaşık 18-24 ay içinde 1000 $ ‘lık donanım masrafını geri alabiliyor.

Çamaşırhane Listesi: Kriptokoinler Madeninde Ne İstenecek?
Litecoins, Dogecoins ve / veya Feathercoins’leri toplamak için on şeye ihtiyacınız olacak.

Bir sikke cüzdan adı verilen ücretsiz özel bir veritabanı. Bu, paralarınızı saklayan ve bir ağ çapında işlem kaydını tutan, şifre korumalı bir konteynerdir.
AMD’den böyle bir ücretsiz madencilik yazılım paketi, genellikle cgminer ve stratumdan oluşur.
Karlılığı ve gelir istikrarını artırmak için bilgisayarlarını birleştiren bir maden topluluğu olan çevrimiçi madencilik havuzuna üyelik.
Geleneksel paranız için sanal para alışverişi yapabileceğiniz çevrimiçi bir döviz kuruna üyelik, ve bunun tersi.
Güvenilir bir tam zamanlı internet bağlantısı, ideal olarak saniyede 2 megabite veya daha hızlı hız.
Bodrumunuzdaki veya diğer serin ve klimalı alanlarda bir donanım kurulum yeri.
Madencilik için tasarlanmış bir masaüstü veya özel imalat bilgisayarı. Evet, mevcut bilgisayarınızı başlatmak için kullanabilirsiniz, ancak madenciğin çalıştığı sürece btc bozdur kullanamazsınız. Ayrı bir özel bir bilgisayar idealdir. İpucu: Bir dizüstü bilgisayar, oyun konsolu veya el cihazını kullanmayın. Bu cihazlar, yalnızca gelir üretmek için yeterince etkili değildir.
Bir ATI grafik işleme birimi (GPU) veya madencilik ASIC yongası adı verilen özel bir işleme aygıtı. Maliyet her GPU veya ASIC çipi için 90 $ ‘dan 3000 $’ lık yeni bir yere kadar olacak. GPU veya ASIC, muhasebe hizmetlerini ve madencilik çalışmalarını yürüten bir atölyedir.
Madencilik bilgisayarınıza serin hava üfleyecek bir ev fanı. Madencilik önemli miktarda ısı üretir ve donanımın soğutulması başarısı için kritik önem taşır.
Kişisel merak. Devam etmekte olan teknoloji değişiklikleri ve madeni madenciliği sonuçlarını optimize etmek için yeni teknikler olduğundan kesinlikle okumak ve sürekli öğrenmek için güçlü bir iştah gerekir. En başarılı madeni para madencileri, madeni madencilik performansını ayarlamak ve iyileştirmek için en iyi yolları öğrenmek için her hafta saatler harcıyor.
Kaynak: LifeWire

Share: